do i need to keep bank statements for 7 years

Znaleziony temat: do i need to keep bank statements for 7 years

Czy muszę przechowywać wyciągi bankowe przez 7 lat?

Wiele osób zastanawia się, czy muszą przechowywać wyciągi bankowe przez 7 lat. Odpowiedź brzmi: tak, musisz. W Polsce obowiązuje bowiem przepis mówiący o tym, że dokumenty finansowe, takie jak wyciągi bankowe, muszą być przechowywane przez okres 7 lat.

Dlaczego takie dokumenty są tak ważne? Przede wszystkim dlatego, że mogą one być potrzebne w przypadku kontroli podatkowej lub audytu. Wyciągi bankowe są bowiem dowodem na to, jakie transakcje finansowe przeprowadzałeś w danym okresie czasu. Mogą one również być przydatne w przypadku sporu z bankiem lub w przypadku potrzeby udowodnienia swoich dochodów.

Jeśli korzystasz z nowoczesnych rozwiązań bankowych, takich jak Aion Bank czy Revolut, to wyciągi bankowe możesz przechowywać w formie elektronicznej. Warto jednak pamiętać, że takie dokumenty muszą być zabezpieczone przed utratą lub uszkodzeniem. Najlepiej przechowywać je na dysku twardym lub w chmurze.

Podsumowując, przechowywanie wyciągów bankowych przez 7 lat jest obowiązkowe. Warto jednak pamiętać, że dokumenty te mogą być przydatne w wielu sytuacjach, dlatego warto je zabezpieczyć i przechowywać w bezpiecznym miejscu.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: do i need to keep bank statements for 7 years

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.